2021 Mercedes C-Serisi kadraja yakalandı!

2021 Mercedes C-Serisi kadraja yakalandı!

Mercedes E-Serisi yakın zamanda yenilenirken ve Mercedes sedan modellerinin hepsi değişikliklerle karşı karşıya kalırken C ve S sınıfı da yakında yeni nesle geçiyor. Şirketin en çok satan otomobili C-SerisiW206 kod model Kuzey Avrupa’daki bir benzin istasyonunda yakıt doldururken konvoy halinde yakalandı.

Bagaj kapağına uzanan yatay arka lambalar

Elbette konvoydaki tüm test araçları, üst düzey sedanın güncellenmiş stilini gizlemek için bol miktarda kamuflaja sahipti. Ancak güncellenmiş yeni açısal farlar, kamuflajın arkasından kendini belli ederek büyük ölçüde ortaya çıkıyor. Bunun yanında, bagaj kapağına kadar uzanan yeni yatay arka lambalar da dikkat çekiyor.

 

2021 Mercedes C-Serisi

Modüler Arka Mimari (MRA) platformu ile yenilenen C-Serisi ailesine katılacak olan yeni otomobillerin bazılarında All-Terrain versiyonları da dahil olacak. All-Terrain versiyonuna sahip Audi A4 Allroad’a rakip olması beklenen modelin henüz tüm özellikleri bilinmiyor.

Fakat bilinen özelliklerden biri, özel modellerin dört silindirli turboşarjlı ve dizel motorları kullanacak olması. Öyle ki amiral gemisi AMG C63‘nin 500 bg sahip olacağı söylenenler arasında. Teste tabi tutulan EQ VE EQS yanı sıra elektrikli bir C Serisi de seçenekler arasında yer alıyor.

Söylenti: Uygulama ile kendi kendini park edecek

Bu noktada iç mekan gizemini biraz koruyor, ancak W206’da tablet tarzı bir dokunmatik ekranın yeniden tasarlanmış bir gösterge panosunda yer alacağı duyuruldu. Bilgi eğlence sisteminin ise yeni MBUX multimedya sistemi etrafında orta konsola entegre edilecek şekilde büyük bir boyuta sahip olacağı söyleniyor. Gelişmiş bir otonom sürüş ve yükseltilmiş seyir kontrol sistemi Mercedes‘in gündeminde yer alırken, otomobilin bir akıllı telefon uygulamasıyla kendi kendine park etmesi de söylentiler arasında yer alıyor.

 

Kaynak: https://shiftdelete.net/2021-mercedes-c-serisi-benzin-alirken-yakalandi