Maserati'nin Yeni Modifiyeli Suv'u

Maserati'nin Yeni Modifiyeli Suv'u

NOVITEC MASERATI LEVANTE ESTESO V2
İtalyan tarzı Alman hassasiyetiyle birleşti: Kral boy 22 inç jantlarla birlikte, İtalyan lüks otomobilleri için dünyaca ünlü arıtma uzmanı NOVITEC'in ESTESO tasarımcı geniş gövde versiyonu, Maserati Levante'ye daha da heyecan verici bir görünüm kazandırıyor. Görsel yükseltmeye uyacak şekilde NOVITEC, tüm motor çeşitleri, benzin ve dizel için de önemli bir performans artışı sunuyor. Çift turbo sekiz silindirli motora sahip üst seviye Levante Trofeo için 459 kW / 624 hp ve 820 Nm tork çıkışında performans artışı sağlandı. Kaputun altındaki bu yükseltmeyle, dört tekerlekten çekişli araba kendini sadece 3,8 saniyede 100 km / s hıza çıkarıyor. 309 km / s azami hıza sahip olan NOVITEC ESTESO'nun bu V8 versiyonu, piyasadaki en hızlı SUV'lardan biridir. İç mekan için özel arıtma seçenekleri Maserati Levante için NOVITEC serisini tamamlar. NOVITEC tasarımcıları, Ferrari, Lamborghini ve McLaren'den spor otomobiller için büyüleyici geniş gövdeli versiyonlarıyla oldukça sansasyon yarattı. Mevcut Maserati Levante GranSport, GTS ve Trofeo modelleri için ESTESO geniş gövdeli versiyonu artık bu saflara katılıyor. SUV'a son derece çarpıcı bir görünüm kazandırır. Bu dönüşümün tüm bileşenleri OEM kalitesinde PUR-Rim'den üretilir ve böylece hassas uyum, boyanabilirlik ve kurulum kolaylığı açısından en yüksek standartları karşılar. 2.09 metre genişlik: Levante, ön ve arka aksa süpürme ESTESO çamurluk fişeklerinin takılmasından sonra bu etkileyici boyuta büyür. Bu, öndeki üretim aracından on santimetre daha fazla ve arka aksta on iki santimetre daha fazla anlamına geliyor. NOVITEC külbütör panelleri Levante'e daha eğimli ve daha şık bir görsel duruş kazandırır ve ek olarak genişletilmiş tekerlek kemerleri arasında aerodinamik olarak optimize edilmiş bir geçiş sağlar.


Sekiz parçalı kit, fişekleri ön ve arka tampona uyarlayan uzantılar da içeriyor. Standart Levante veya Levante Gran Lusso'larını daha sportif tarzı GranSport ön ve arka fasyaları ile yükseltmek isteyen müşteriler, bunları NOVITEC ESTESO kitiyle birlikte sipariş edebilirler. Ek olarak, çıplak karbondan yapılmış NOVITEC arka spoyler isteğe bağlı olarak Levante için mevcuttur. Aynı şekilde isteğe bağlı olarak temin edilebilen NOVITEC çıplak karbon kaput kepçesi, heyecan verici ESTESO tasarımına daha sportif bir dokunuş kazandırır. Tabii ki, geniş gövdeli bir versiyon da özel yapılmış bir lastik / tekerlek kombinasyonu gerektirir. Merkez kilit görünümlü NOVITEC ESTESO alaşımları ve uzayda ofset Y-şekilli jant teli ESTESO üzerine 10Jx22 ve 12Jx22 ebatlarında monte edilir. Parlak yüzeylere sahip mat siyah veya parlak siyah seçenekleri ile birlikte gelirler. Önde 295/30 R 22 boyutunda ve arka aksta 335/25 R 22 lastikleri ile patladığında, tekerlek kemerlerinin altındaki fişeklerin yarattığı ek alandan faydalanırlar. Yaklaşık 25 milimetrelik sürüş yüksekliği düşüşü, bu tekerlekler için mükemmel bir seçimdir. Bu amaçla, NOVITEC kontrol modülü İtalyan SUV'un standart hava süspansiyonuna uyarlanmıştır. Süspansiyon ayarı sadece görünüşe değil, aynı zamanda alçaltılmış ağırlık merkezinin sonucu olarak da işlemeye yarar. Bu değişiklikler, Levante'yi daha fazla motor gücü için mükemmel hale getirir. NOVITEC motor uzmanları, özel programlanmış NOVITEC N-TRONIC tak ve çalıştır ayar modülleri ile çeşitli benzinli ve dizel motorlardan önemli ölçüde daha fazla güç ve tork sağlar.


Serinin en üst modeli olan 3.8 litrelik çift turbo V8'e sahip Maserati Levante Trofeo, NOVITEC ayarıyla 44 beygir gücü ve 90 Nm ekliyor. 7,700 dev / dak iken 459 kW / 624 hp çıkış gücü ve zaten 2,200 ila 3,400 dev / dak arasında muslukta olan 820 Nm tepe torku ile rafine SUV daha da fazla sürüş dinamiği sunuyor. Ayarlanmış Levante sıfırdan 100 km / s hıza yalnızca 3,8 saniyede kaybolur. Azami hız 309 km / saate yükselir. NOVITEC aynı zamanda, özel programlanmış haritalama da olsa aynı yardımcı kontrol ünitesini kullanan diğer ikiz turbo benzinli motorların çıkışını artırır. En güçlü V6 model Levante S'nin çıkışı 363 kW / 494 bg'ye çıkarken, tepe torku 660 Nm'ye çıkıyor. Sıfırdan 100 km / s hıza sadece 4,8 saniyede hızlanır ve 272 km / s azami hıza ulaşır. NOVITEC, SUV'nin popüler altı silindirli ortak raylı turbo dizel modelleri için daha fazla güç sunuyor. Standart spesifikasyonda 202 kW / 275 bg olarak derecelendirilen dizel üretimi, 3.800 rpm'de 237 kW / 322 bg'ye yükselirken, pik tork düşük 2.200 rpm'de 680 Nm'ye çıkıyor. Sonuç olarak, NOVITEC tarafından ayarlanan Levante, sadece 6,2 saniyede 100 km / s hıza kadar koşuyor. Günlük sürüşte, daha da fazla çekiş gücü ile büyülüyor. Fabrika çıkışı 184 kW / 250 hp üreten İtalya pazarı için dizel varyant için 221 kW / 301 hp ve 680 Nm tork değerine sahip NOVITEC ayarı mevcuttur. Egzoz sisteminin standart elektronik Aktif Ses Sistemi için NOVITEC tak ve çalıştır modülü, kalıplarla daha da fazla sürüş keyfi sunar